X
تبلیغات
زولا
شنبه 2 مهر‌ماه سال 1390
مطرح شدن فلسطین در سازمان ملل

 بسم الله الرحمن الرحیم

 

 دوستان بحثی در باب مطرح شدن فلسطین به روش محمودعباس در سازمان ملل داشتند برخی دفاع می کردند که این هم دست آورداست برخی دیگر آنرا حقه می دانستند ...یادداشت های زیر در این باب است . 

 

 

 

طرح خاورمیانه ای بوش که نشان می داد اسرائیل اصلا روی کرانه باختری و نوار غزه حساب نکرده است که قرار بود اینها را به اردن و مصر ببخشند(البته بدش نمی آمد اگر می شد و می گرفت). بقیه اش هم که در نقشه اسرائیل نامیده شده است . تنها چیزی که می ماند یک سیاست مدیر ناظمی است که به مرگ بگیرند تا دنیا به تب راضی شود.... با این ترفند اول اسرائیل راضی نیست بعد آمریکا راضی نیست بعد این راضی می شود . این دیگری را راضی می کند ...این را می کنند یک هدف جایگزین برای مقاومت که اگر می شد و اسرائیل قبول می کرد که دو تا نوار باریک را که بعد از صد سال هنوز نمی تواند به دست بیاورد و همه دنیا را علیه او شورانده است رها کندچه می شد ؟! 


بعد هم با کلی کش دار کردن موضوع و با حداقل امتیاز اسرائیل راضی میشود. البته احتمالا پیش از آن ترکیه با همراه کردن کاروان نظامی به غزه کمک می فرستد و بعد هم کلی نقش پررنگ در روند راضی کردن اسرائیل بازی می کند و کلی در جهان اسلام آبرو به خیال خود کسب می کند و بعد بالاخره انتظارها به پایان می رسد و همه مسلمانها و از آن مهم تر افکار عمومی جهان قدس را و فلسطین را دو دستی تقدیم اسرائیل می کنند با کلی التماس و تقدیر و تشکر!! 

 


واقعا خنده دار است ...قضیه شبیه لباس جدید پادشاه است که هیچ لباسی در کار نبود و با لفاظی و حرف و حرف همه متوهم شده بودند که حتما چیزی هست . آنها مشخص است که هی باید بگویند و بزرگش کنند ، ما چرا به همین راحتی اینقدر جدی دنبال طرح هستیم خدا می داند
 
رهبری و امام هم در این باره صحبت کرده اند . وقتی مدام و مدام می گویند تنها راه مقاومت است هیچ روند صلحی  هیچ فایده ای از آمریکا به شما نمی رسد چه معنای دیگری دارد؟ البته که خود آنها هستند که باید اراده کنند و مقاومت کنند. مقاومتی که در حرف ساده است ...بنابراین طبیعی است که مستقیم کسی به جای آنها تصمیم نمی گیرد.
فلسطین رای بیاورد که  چه بشود ؟ بالاتر از سیاهی رنگی هست ؟  


مثلا حالا اگر در سازمان ملل عضو بشود تضمینی پیدا می شود که اسرائیل دیگر دست اندازی نکند؟ اسرائیل به کدام تعهد بین المللی متعهد است که این دومی آن باشد ؟ این فقط یک ژست است برای آرام کردن جهان که همه افکار عمومی تصور کنند مساله حل شد. بعد هم یا شرایط باز همین است که هست ...اگر خوشبین باشیم . با این تفاوت که دیگر هیچ مسلمانی نمی تواند ادعایی داشته باشد ..دیگر هیچ مساله آتش زایی در جهان علیه این جرثومه نیست . حرف نمی توانیم بزنیم ...قدس را با خواهش و تمنا داده ایم و مساله تمام شده است . 

 


بدبینانه اش هم این است که بعد از مدتی باز روز از نو روزی از نو .قدس که رفته است هیچ .غزه هم می شود مثل بلندی های جولان که دائما درگیری است ... در ضمن مطمئن باشید روحیه مقاومت بخوابد کار غزه به لحاظ فرهنگی تمام است !! چه اینکه همین حالا اخبار ترویج فساد  و تریک های این چنینی غاصبان و ... تاثیرات خودش را دارد.