X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
جمعه 2 مرداد‌ماه سال 1388
سربازی یعنی تزکیه وگرنه سرکاری!

بنام خدا

 

 

 حرف "ه" و "خ" روی کیبورد  کنار هم هستند هرچند هر کدوم مستقل از دیگری هستند، ولی یکوقت دیدی اشتباهی بخاطر این نزدیکی "به نام خدا" نوشتنت شد "به نام هدا"!!

راست می گویند بعضی دوستان که هر چیز خوبی آفت دارد ،آفت خط امام بودن هم شاید بعضی موقع ها بشود امام اصلی را فراموش کردن ....ولی من سر این چند تا حرف نسبتا با حساب دارم :

  • به شرطها و شروطها....آقای امیرخانی یه حرف قشنگ می زنه میگه رهبر که می گه اصلاح الگوی مصرف چرا وزیر هم همینو می گه ؟امام جمعه هم و....وکیل هم ....تا کارگر و ....

بابا به عمل کار بر آید نه به حرف ،  حالا این دچار آفت شدن بستگی به این دارد که ما حرفا ولایتی هستیم یا عملا؟

اگرحرفا ولایتی هستیم که خوب مسلما دچار این آفت می شویم ! یا شده ایم و خودمان خبر نداریم ...اصلا امام زمان خودش سرباز حرفی نمی خواهد ...

اما اگر عملا ولایتی باشیم  عملا سرباز جبهه ایشانیم ، می دانید چرا ؟ چون مثلا آقا می گویند درس بخوانید که متخصص داشته باشیم  و به این بیگانه ها وابسته نباشیم ....

می گویند "اخلاق"تان را درست کنید ، می گویند این همه مشکلات ما مثلا در همین انتخابات از این بود که تزکیه نکرده بودیم ، به همین سادگی

"اخلاق که نبود، بى‏اخلاقى وقتى حاکم شد، حرصها، هواى نفسها، جهالتها، دنیاطلبى‏ها، بغضهاى شخصى، حسادتها، بخلها، سوءظن به یکدیگر وارد شد - وقتى این رذائل اخلاقى به میان آمد - زندگى سخت خواهد شد؛ فضا تنگ خواهد شد؛ قدرت تنفس سالم از انسان گرفته خواهد شد. لذا در قرآن کریم در چند جا - «یزکّیهم و یعلّمهم الکتاب و الحکمة»(6) - تزکیه که همان رشد اخلاقى دادن است، جلوتر از تعلیم آمده است."

مثل همان حرف امام که می فرمودند :"شما بروید خودتان را درست کنید مملکت شما درست خواهد شد "

مثل همان حرف ائمه که "هرکس میان خود و خدایش را اطلاح کند خدا میان او و خلق را اصلاح می کند"

می بینید آخر ولی فقیه ما همان حرف ها را می زند ، حتی خود آقا هم معتقد به این احساسات ما نیستند!!!یعنی کلا اولیاءا.... توصیه به اینها که نمی کنند ! اگر اهل عملی خیلی شعر نگو برو عمل کن!!

حالا ما را نبینید که همش در شعاریم ،

داشتم خاطرات همسر شهید ردانی پور را می خواندم هنگامیکه برای عقد نزد امام رفته بودند ، و حسابی از فرصت استفاده کرده بود و گریه کرده بود و از روی عبا یا نمی دانم چادرش دستان امام را بوسیده بود امام هم بعد از عقد با لحن و اشاره معنی داری گفته بودند بروید با هم بسازید و زندگی کنید و ...و تعقل کنید !!

بله ، امام زمان (روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفدا)هم خیلی دنبال سربازی که هر روز جمکران است ولی اهل عمل و تزکیه نیست نیستند، یعنی آن فردی که فی سبیل ا... الان مشغول تزکیه اخلاقی ، آگاهی سیاسی اجتماعی ، تحصیل تخصص و یا اینجور کارهاست  خود به خود سرباز هست و می شود ، هرچند آدم وقتی عاشق شد کارش نمی شود کرد و می شود اویس و در عشق می سوزد .

ما هم رهبر را روی سر داریم تا انشاءا... عامل باشیم این ابراز احساسات اینجا هم انگار شده دفتر خاطرات ما از همه جا که م یمانیم و حتی در خانواده هم ابراز نمی کنیم اینجا از ته قلبمان می گوییم .

 

در راستای این همه شعار از این هفته خطبه های نماز به طور خلاصه انشاءا...آورده خواهد شد