X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
جمعه 8 خرداد‌ماه سال 1388
بسم ا...

آقای موسوی ! همسرتان چه می گویند؟!!

 

 شما موسیقی زیر زمینی امروز را گوش می‌دهید؟
منظورتان موسیقی رپ است؟

بیشتر موسیقی رپ ...
بله، و اتفاقا موسیقی رپ را دوست دارم. البته در موارد اندکی در آن بی‌اخلاقی‌ها یا بد اخلاقی‌هایی را دیده‌ام که آن را نمی‌پسندم، ولی به نظرم در دو عنصر وزن و ضرب، نوآوری‌های خاصی داشته است که همین مساله متمایزش کرده و آن را به گفتاری آهنگین تبدیل کرده است. 
به نظر من موسیقی در هر نوع و هر گرایش و به شکل قابل شنیدن و قابل اعتناست، مشروط بر آن که از دایره اخلاق خارج نشود. این اخلاق یک مساله فرامذهبی‌ست که در همه جای دنیا قابل احترام است تا زمانی که آن نشکند، جای هیچ نگرانی نیست.

 

من فردی هستم که استقلال فکری دارم و با همین استقلال برای(شیرین) عبادی احترام زیادی قائل هستم. خانم عبادی فردی است متفکر. به همین دلیل نیز بسیار جلوتر از انتخاباتی که اکنون مطرح است، از خانم عبادی برای سخنرانی در دانشگاه الزهرا که ریاست آن را برعهده داشتم دعوت کردم. شیرین عبادی با جایزه نوبلی که گرفت برای کشور ما عزت به همراه آورد. 

 

به نظرم آزادی قلم، بیان و اندیشه به حداقل سطح خود در 30 ساله گذشته رسیده،‌ تولید اقتصادی‌مان ضربه‌های بزرگی خورده، سیاسیت بین‌المللی، ما را در موضع پایینی قرار داده و مدام مضحکه دیگران می‌شویم، تولید صنعتی و کشاورزی بسیار پایین آمده، رشد نقدینگی به حداکثر رسیده و ... من منتقد این اوضاع هستم. 

 

من با چارچوب‌های شرعی برای خودم اعتقاد دارم و معتقدم اگر این چارچوب‌ها رعایت شود دیگر حرف بی‌معنی است که کسی بخواهد برای مردم تعیین تکلیف کند، این یک مساله خصوصی-اجتماعی‌ است. 

کسی حق ندارد برای مردم گشت امنیتی بگذارد این که آنها را تحت فشار قرار دهند که چه رنگی بپوشند، چه شکلی باشند، چه مدلی را انتخاب کند که اموری سلیقه یی هستند و به رشد و شعور اجتماعی مردم، زنان و جوانان باید اعتماد کرد

 

من در عرصه اجتماعی، هیچ وقت از زاویه همسری با آقای موسوی همکاری نکرده‌ام. شما می‌دانید که همواره مستقل بوده‌ام و مسیر رشد را بسیار زودتر و سختکوشانه شروع کرده بوده و ادامه هم می‌دهم. بنابراین اگر هر کس دیگری هم می‌آمد که آمدنش با ایده‌آل‌های من همخوان بود، به او کمک می‌کردم. از نظر من به هر کسی که بخواهد وضع فلاکت‌بار را تغییر دهد، باید کمک کرد.
فلاکت‌بار؟ در گفت وگو همین واژه را به کار ببریم؟ نمی‌خواهید تغییرش دهید؟

نه ... همین واژه مناسب‌تر است.

 

 

آقای موسوی ! شما بفرمایید همسرتان چه می گویند؟!! نمی پرسم که چرا هر کجا می روید ایشان همراه شما ست؟ به من ربطی ندارد که دست در دست یکدیگر بودن ( و عکس انداختن و بنر کردن ) رابطه ای است بین یک زن و شوهر و یا یک ژست انتخاباتی است؟ نمی خواهم مقایسه کنم این رفتار روشن فکرانه(؟) تان را با مفاهیم متحجر و عقب مانده ای مانند غیرت و حیا و حریم روابط خانوادگی و ...!

حتی نظر نمی دهم راجع به مقایسه ی همسرتان و نقشش در انتخابات با نقش میشله برای اوباما(گاردین)! 

فقط می خواهم بپرسم جایگاه ایشان الان و بعد از انتخابات کجاست؟  و اظهار نظر هایشان دقیقا چه ارتباطی دارد با نظرات و مشی شما بعد از رئیس جمهور شدن؟؟!!

  

 

از وبلاگ یکی مثل خودم :http://www.88mirhosein.blogfa.com/