X
تبلیغات
زولا
پنج‌شنبه 8 اسفند‌ماه سال 1387
استفاده از شهداء به نفع بسیج».

دقیق صحبت کنیم ...

باید به این جمله ی بالا با دقت نگاه کنیم. واقعا بسیج چه بهره برداری ای می تواند از این حرکت بکند؟ بهره برداری مادی؟ مثلا می خواهد این مزار شهداء را تبدیل کند به محل ورود و عزاداری افراد غریبه و غیر دانشجوی خارج از دانشگاه؟ دیدیم که در هیچ دانشگاهی که شهداء تدفین شدند چنین اتفاقی نیفتاد.

یا مثلا می خواهد خودش را به عنوان کسی که طرفدار آرمان های شهداست جا بزند؟ این جا باید پرسید آیا واقعا بسیج طرفدار واقعی آرمان های شهدا نیست؟ البته همیشه در تشکل مهم و بزرگی مثل بسیج اشکلاتی وجود دارد ولی آیا این دلیل می شود که به کلی این نهاد یک تشکل ضد آرمانی باشد؟ آن هم آرمان های شهدای هشت سال دفاع مقدس که بسیاریشان بسیجی بوده اند و به این بسیجی بودن افتخار می کرده اند؟

البته این واقعیتی است که با تدفین شهدای گمنام در دانشگاه ما آرمان های انقلاب اسلامی که همان آرمان های بسیج هستند تقویت خواهند شد و طبیعتا از این گریزی نیست که تشکل موجود بسیج به این صورت تقویت شود ولی آیا این منطقی است که با اصل مساله مخالفت کنیم به این بهانه که مبادا مثلا فلان اشتباه بسیج دانشجویی تایید شود؟!

بسیج را گسترده تر از بسیج دانشجویی ببینید. هر کسی که صادقانه کمترین دلبستگی ای به دینش و کشورش دارد عضو واقعی بسیج است. به طور قطع تدفین شهدای گمنام در دانشگاه ما بیشترین سودش متعلق به ملت آرمان خواه ایران خواهد بود که این شهداء از دل همانان برآمده اند.

مخلص کلام این که بسیج اصلا هیچ نفع مادی در این زمینه ندارد و نمی تواند بهره برداری آنچنانی بکند که بخواهیم در رابطه با آن از جمله ی «استفاده از شهداء به نفع بسیج» استفاده کنیم. 

 

به نقل از وبلاگ گفتگو